Utställningsresultat My Dog 2006
Tillbaka till Kalender och Resultat

Fransk Bulldog
2006-01-06 My Dog 2006     UTSTÄLLNING Nat

Domare: Ericsson Dan

BIM PARISIEN MISS SAMSARA SKJ VIKING uppf o äg V Strandell.
Foto M Torgersson.

Hanar   Poäng                  
11 st.                      
    Bäring Nords Draupner BHKL :   1          
    Noel BHKL :   2
 
           
    Ekhaga Ceasar BHKL :   3
 
           
    Öbarna's Neo Gale Onge BHKL :   4
 
           
    Nuch Such Bobulé's Sivert BHKL :   R
 
           
                     
Tikar                      
18 st.                      
    Norduch DKKV04 PARISIEN MISS SAMSARA SKJ VIKING BTKL :   1            
    DK&Nuch Jacquella Xandra BTKL :   2
 
           
    Mandelblommans Fanny BTKL :   3          
    ROGNEDOGS FRAU OLGA LOR BTKL :   4
 
           
    NORDJV-04 NUCH NV-05 Olibilu´s C´est Celeste Christine BTKL :   R
 
           
    Övriga Resultat                
Veteranklass                      
                     
Uppfödarklass                      
                     
Avelsklass                      
   
Foto M Torgersson.
               
Valpar                      
Hanar                      
2 st     Parisien Matisse Of Olfert              
Tikar                      
5 st     Parisien Sunshine Nordique Truffé              
                     
                     
    Resultat i katalog ordning.                
                     
    Valpklass, hanar:
Lahambra's Winston Churchill, 2,
Parisien Matisse Of Olfert, 1 Hp. BIR-valp
 
               
    Valpklass, tikar:
Angel-Eyses 4,
Babette F Goodshape´s, 5,
Mandainn Highland Queen, 2 Hp,
Mandelblommans Gilda, 3 Hp,
Parisien Sunshine Nordique Truffé, 1 Hp. BIM-Valp.
 
               
    Juniorklass, hanar:
Balthazar Of Little Bombardier, deltog ej.
Bäring Nords Draupner, 1/1 Ck 1 BHKL Cert BIR,
Ekhaga Caesar, 1/3 Ck 3 bhkl,
Noel, 1/2 Ck 2 bhkl.
Gatsby’s Roi de Chiens 1/4.
 
               
    Unghundsklass, hanar:
Candy Station´s Monsiur Le Citroen, 2,
Daulökke's Se'bastian, 1/2,
Demonen's Angus Dot Com, 2,
Öbarna's Neo Gale-Onge, 1/1 Ck 4 bhkl.
 
               
    Öppen klass, hanar:
Bäring Nords Brimer, 2,
Eternal Star's Sweet Harry, 1.
 
               
    Championklass, hanar:
NUCH SUCH Bobule´s Sivert, Ck 5 bhkl.
 
               
                     
    Juniorklass, tikar:
Blomsterlökens Bella Donna, 1/5,
Cocochanell, 1/3 Hp,
Fairytale de L'amabilité, 1/4,
Jacquella Yasmin, 1/2 Ck,
Rognedogs Frau Olga Lor, 1/1 Ck 4 btkl.
 
               
    Öppen klass, tikar;
Blomsterlökens Antonia, 2,
Bäring Nords Brynhilde, 1/4 Ck,
Candy Station's Hoya Kerri Bella, 1/6,
Eternal Star's Sweet Destiny, 1/3 Ck,
Mandelblommans Fanny, 1/1 Ck 3 btkl Cert Championat,
NORDJV-04 NUCH NV-05 Olibilu´s C´est Celeste Christine, 1/2 Ck 5 btkl,
Olibilu´s Charming Charlotte, 1/5,
Sharlotta, 0.
 
               
    Championklass, tikar:
DK&NUCH Jacquella Xandra, 1/2 Ck 2 btkl,
NORDUCH Parisien Miss Samsara Skj Viking, 1/1 Ck 1 btkl BIM,
NORDUCH SV-04 Rognedogs Emma Sari, 1/3 Ck,
SUCH Öbarna´s Lilly Gale 1/4 Ck
 
               
    Med reservation för ev. fel