Utställningsresultat My Dog 2006
Tillbaka till Kalender och Resultat

Fransk Bulldog
2006-01-08 My Dog 2006     UTSTÄLLNING INT.

Domare: Johan Juslin Finland

Bir Öbarna's Neo Gale Onge Bim Norduch SV-04 Rognedogs Emma Sari
Foto M Torgersson.

Hanar   Poäng                  
9 st.                      
    Öbarna's Neo Gale Onge BHKL :   1        
    Mandelblommans Fabian BHKL :   2
 
         
    Nuch Such Bobulé's Sivert BHKL :   3
 
           
      BHKL :   4
 
           
      BHKL :   R
 
           
                     
Tikar                      
10 st.                      
    NORDUCH SV-04 Rognedogs Emma Sari BTKL :   1     Int. Champ.    
    NORDJV-04 NUCH NV-05 Olibilu´s C´est Celeste Christine BTKL :   2        
    Olibilu´s Charming Charlotte BTKL :   3
 
           
      BTKL :   4
 
           
      BTKL :   R
 
           
    Övriga Resultat                
Veteranklass                      
                     
Uppfödarklass                      
                     
Avelsklass                      
   

 
               
Valpar    
BIR valp Babette F Goodshape's Foto: Robin Lind
               
Hanar                      
0 st                      
Tikar                      
3 st     Babette F Goodshape's              
                     
                     
    Resultat i katalog ordning.                
                     
                     
    Valpklass, tikar:
Angel-Eyes 3
Babette F Goodshape's 1 HP BIR-valp
Madainn Highland Queen 2
 
               
    Juniorklass, hanar:
Balthazar Of Little Bombardier, deltog ej.
Ekhaga Caesar, 1/1 HP
Gatsby’s Roi de Chiens 2
Noel deltog ej.
               
    Unghundsklass, hanar:
Daulökke's Se'bastian 2
Demonen's Angus Dot Com 3
Öbarna's Neo Gale-Onge, 1/1 Ck 1 bhkl cert cacib bir.
 
               
    Öppen klass, hanar:
Eternal Star's Sweet Harry 3
Eternal Star's Sweet Sune 2
Mandelblommans Fabian 1/1 ck 2 bhkl r-cacib
 
               
    Championklass, hanar:
NUCH SUCH bobule's Sivert 1 Ck 3 bhkl.
 
               
                     
    Juniorklass, tikar:
Fairytale de L'amabilité 1/1 HP
Jacquella Yasmin  2
Rognedogs Frau Olga Lor, 1/2 HP
 
               
    Öppen klass, tikar;
Candy Station's Hoya Kerri Bella 2
Eternal Star's Sweet Destiny  1/3
NORDJV-04 NUCH NV-05 Olibilu's C'est Celeste Christine 1/1 Ck 2 btkl cert championat  r-cacib
Olibilu's Charming Charlotte  1/2 ck 3 btkl

 
               
    Championklass, tikar:
DK&NUCH Jacquella Xandra 3
NORDUCH SV-04 Rognedogs Emma Sari 1/1 Ck 1 btkl cacib
int. championat  bim
SUCH Öbarna's Lilly Gale 2
 
               
    Med reservation för ev. fel